1979 yılında, İst. Teknik Üniversitesi mezunu Makine Mühendisi ÖMER KEMAHLIOĞLU ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Maliye Bölümü mezunu MEHMET KEMAHLIOĞLU ortaklığında Kolektif Şirket olarak kurulan firmamız 1995 yılında 3 aile bireyinin katılımıyla KEMAHLIOĞLU PLASTİK AMBALAJ SAN. ve TİC. A.Ş. unvanını almıştır.

           

Kuruluş yıllarında hammadde yokluğu nedeniyle kullanılmış PE torbaların tekrar ekonomiye kazandırılması amacıyla granül imalatına ağırlık vermiş ve aynı zamanda da PE (Polietilen) torba imalatına başlamıştır. O gün tek bir extruder’la ve bir mekanik kesme makinası ile yapılan imalat, bugün 11 adet extruder ( 2 adet PP, 9 adet PE  extruder) , 3 adet perfore makinası , 10 adet otomatik torba kesme makinası ve 3 adet matbaa makinası ile yapılmaktadır. Firmamız 5 cm’den 175 cm’ye, 15 mikron kalınlıktan 250 mikron kalınlığa kadar PE torba , 65 cm’ye kadar PP (poliproblen) ve OPP üretimiyle  baskı, bant, takviye gibi birçok özelliği ve aksesuarı ürünlerine katabilen 2,500 m²’lik bir tesise sahiptir.

 

Nisan 2014 tarihi itibariyle taşındığı yeni tesiste önemli ilave yatırımlar yaparak hem üretim kapasitesini %30 oranında arttırıp hem de makine parkurunu modernleştirmiştir. Makine parkuruna 2 extruder, 1 perfore makinesi ilave etmenin yanında mevcuttaki 5 seneden eski tüm makineleri revizyona tabi tutmuş ve güncel yazılım ve teknolojik ekipmanlar ile modernize etmiştir. Sevkıyat departmanın bir kamyon ve bir panelvan tipi küçük araç daha ilave ederek toplam sevkıyat araç sayısını 6 adete çıkarmıştır. Bugün hala kaliteli ve zamanında teslimat hedefine ulaşmak için yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

 

Türkiye ekonomisinin dışa açılmasıyla birlikte artan ambalaj ihtiyacı, bu sektörün gelişmesini ve yayılmasını sağlamıştır. Ancak günümüzde kitlesel üretimin yerini, ihtiyaca göre şekillenebilen kaliteli ürün ve servis temini almıştır. Kurulduğu yıldan beri müşteri odaklı çalışan firmamız, müşterilerinin ihtiyaçlarını gününde ve kaliteden ödün vermeksizin yerine getirmeyi hedef olarak belirlemiştir.

 

2014 senesiyle beraber kalite kontrol sistemini iyileştirmek ve kalitesini güvence altına almak adına kalite kontrol ve kalite güvence departmanı kurmuştur.  Fabrika içindeki tüm süreçleri ve müşteri ilişkileri yönetimini kolay ve güvenilir olarak takip edebilmek için hammaddeden mamüle kadar tüm istasyonlarda barkodlu etiketleme yapabileceği, çok detaylı raporlarla anlık izlenebilirliği olan daha kabiliyetli bir ERP yazılımına yatırım yapmıştır.

 

Üretimdeki ve yönetimdeki süreçleri ve iş yapış yöntemlerimizi hem yönetsel açıdan hem de çalışanlarımız açısından daha güvenilir ve başarılı kılmak için çalışmaları 2 senedir süren  ISO 90001-Kalite Yönetim Sistemi, ISO  14001-Çevre Yönetim Sistemi , ISO  18001- İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi  ve ISO 22000-Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi  belgelerini alarak çalışmalarını ve süreçlerini bu standartta olduğunu tescillemiştir.

 

Türkiye’nin tecrübe ettiği zor dönemlerde dahi prensiplerinden hiç vazgeçmeyen firmamız, bugün kurumsal yapısındaki sağlamlık ve kalitesiyle sektöründe güven simgesi olmuştur. Bu konumundan dolayı haklı mutluluk ve gurur duyan KEMAHLIOĞLU PLASTİK AMBALAJ , sorumluluklarının tam olarak bilincindedir. Firmamız tüm çalışmalarını personel mutluluğu, müşteri memnuniyeti ve çevre bilinci içinde değerlendirmektedir. Bu yüzden de hedefi her zaman daha iyi kalite ve hizmettir.