EKSTRUZYON

Plastik ambalaj üretiminin ilk aşamasını ekstruzyon işlemi oluşturur. Granül halindeki hammadde eritilir, basınçla kalıptan geçirilir ve elde edilen film Poliproblen’de su, Polietilende hava ile soğutularak istenilen kalınlıkta, ebatlarda ve parlaklıkta film rulo haline getirilir.

Üretimimizin bu ilk aşamasındaki çalışma oldukça önemlidir. Ekstruzyon işlemi, titizlikle ve ustaca yapılmadığı taktirde, üretimin geri kalan süreçlerinde çeşitli sorunlarla karşılaşılır. Bu olumsuzluklar da ürünün düşük kaliteli olmasına yol açar. Bu sebepten, KEMAHLIOĞLU PLASTİK’te üretim tecrübeli personelle, sıkı denetim altında yapılır. 

BASKI

Üretimimizin baskı ünitesinde Flesko Baskı tekniği kullanılmaktadır. Önceden hazırlanan klişeler matbaa makinesinin üzerindeki silindirlere yerleştirilir ve silindir dönerken kazandan aldığı boyayı filmlik malzemenin üzerine basar. Bu yöntemle istenilen renk ve desende baskı elde edilebilir.

KESME, PERFORE ve DİLİMLEME

Baskılı ve baskısız filmler son halini kesme ve dilimleme ünitelerinde alırlar. Bu birimde ürünler istenilen ebatlarda kesilerek, perfore özelliği verilerek veya dilimlenerek torba ve rulo haline getirilirler. Bu işlemden sonra hazır ürünler paketlenir, etiketlenir ve sevkiyat birimine aktarılır.